Fakültemizde Mezuniyet Heyecanı

Fakültemizde Mezuniyet Heyecanı

Fakültemizde 2021-2022 Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Simav Teknoloji Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Kazım Uysal, Simav Kaymakamımız Bahattin Alp Arslanköylü, Simav Belediye Başkanımız Adil BİÇER, Dekanımız ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muammer GAVAS ile protokolün saygıdeğer misafirleri, akademik ve idari personelimiz, öğrencilerimiz ve kıymetli aileleri, medya temsilcileri ve davetliler katıldı. 

Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer GAVAS, mezunlarımıza yönelik konuşmalarını gerçekleştirdi. Dekanımız, “ Dört yıl çok çabuk geçti. Sizi hayata hazırlayan eğitimin en önemli safhasını burada aldınız. Yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın belki de son sürecini başarıyla tamamladınız. Bu gün artık her biriniz kendinize, ailenize ve ülkemize karşı sorumlu olan birer genç mühendislersiniz. Buradaki anılarınız, hayatınızın kapanmayan ve unutulmayan bir sayfasını teşkil edecektir. Bundan sonraki hayatınızda aynı zamanda Üniversitemizin, Fakültemizin ve Simav’ımızın birer gönüllü elçileri, temsilcileri olacaksınız, hayırlı olsun.

          Bizim için en önemli olan ve ihtiyaç duyulan şey, siz genç mühendislerimizin iyi bir mühendis olmadan önce, iyi bir insan olmanız, insanı insan yapan değerlere sahip olmanızdır. Sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı milli ve yerli mühendisler olarak milli değerlerimize, vatanımıza ve devletimize daima sahip çıkmalısınız. Çalışmalarınızla, güvenilir kişiliğinizle ön planda olmalısınız. Eskiden ülkemizin yurt dışından aldığı birçok teknolojik alet, araç ve gereç artık ülkemizde yapılmaktadır. Bu gelişmeler siz mühendislerimizin büyük katkılarıyla gerçekleşmektedir. Bundan sonra da bu teknolojik gelişmelere öncülük edeceksiniz. Bulunduğunuz her yerde iyinin, ahlakî olanın, doğru olanın, haklı olanın yanında yer alın, hak etmediğiniz şeye el uzatmayın." diyerek tebrik ve temennilerde bulundu.

Tören; Simav Eynal Kaplıcaları Mehteran Takımı Konseri, dereceye giren öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi, mezunlarımızın Dr. Öğr. Üyesi Şükrü KİTİŞ ile birlikte Mühendislik Yemini etmeleri, geleneksel kep atma töreni ve mezuniyet pilavı ikramı ile sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, Cuma